Kanal Temizleme Hizmetleri - DKARE İnşaat
 

100 mm – 2400 mm Arası Çaplarda Atık su, Yağmursuyu Borularının Temizlenmesi, Görüntülenmesi.
Muhtelif Çaplarda Tıkalı Kanal Açılması.
Muayene Baca Temizliği.
Organize Sanayi Bölgeleri ve Fabrikaların Alt Yapı Temizliği.
Atık Su ve Yağmur Suyu Kolektör Hatları Temizliği
Açık Kanal Temizliği.
Drenaj Hatları Temizliği.
Kanalizasyon Terfi Merkezi Temizliği.
Endüstriyel Atık Temizliği.
Çökertme ve Çamur Havuzları Temizliği.
Aylık Yada Yıllık Periyodik Altyapı Bakımları.
Arıtma Havuzları Vb. Katı Atık Temizliği.
Rögar, Izgara, Baca ve Kanal Tıkanıklarının Giderilmesi.
Yeni Yapılan Kanallarda Görüntüleme ve Raporlama Yapılması.


KANAL TEMİZLEME

KanalTemizliği Her gün defalarca kullandığımız ,ve kullanmak zorunda olduğumuz altyapı sistemimiz şehir hayatı için son derece önemlidir.Hızla büyüyen ve nüfusu artan Ülkemizde kanalların yükü de her geçen gün artmaktadır.

Kanallar neden temizlenmeli ?
Kanal içerisinde zamanla biriken teresubat ( Katı Atık ), çoğunluğu 30 cm çapında yapılmış olan şehir içi altyapısında periyodik olarak temizlenmediği taktirde kanalın dolmasına ve dolayısıyla tıkanmasına yol açar.Kanalların tıkanması gelişmiş bir şehirde asla görülmemesi gereken bir problemdir ve şehir insanının karşılaşmak istemediği bir durumdur.Dolayısıyla hızla gelişmekte olan Ülkemizde de bu konuya çok önem verilmektedir.Kanallardaki pislik ,herhangi bir sızıntı durumunda çevreye ve insan sağlığına da çok ciddi zararlar verdiği gibi ,kanalın taşması durumunda etrafa yayılacak kötü kokular çok rahatsız edicidir.

Kanallar nasıl temizlenir ?
Kombine kanal temizleme araçları ile kanal içerisinde oluşan kirlilik, tıkanıklık ve birikintilerin (kum, taş, kök, kireç v.b.) yüksek basınçlı su ile yumuşatılıp, sürükleyerek rögar bacalarına kadar getirilmesini ve bu rögar bacalarından vakum sistemi ile emilerek tank içerisine aktarılmasını sağlanır.Böylece kanallar hızlı , ekonomik ve çevreye zarar vermeden temizlenir.

KANAL TEMİZLİĞİ UYGULAMALARI
Kanalizasyon ve yağmursuyu hatları, konutların, işyerlerinin, fabrikaların vb. gibi yerlerin atıklarıyla zaman içerisinde dolmakta, ve çeşitli atıklar ve engeller nedeniyle tıkanmaktadır. Kanallardaki akışın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi, koku ve taşmalara sebebiyet vermemesi için bu kanalların temizlenmesi gerekmektedir. Dkare İnş. Mak. San. Tic Ltd. Şti. her tür kanalarda veya borularda, konusunda uzman ekip ve ekipmanları ile temizlik işlemini gerçekleştirmektedir.
Atıklardan oluşabilecek kirlilik, tıkanıklık ve birikintiler (kum, taş, kök, mil, yağ v.b.), yüksek basınçlı su kullanılarak açılması/temizlenmesi ile sürüklenerek rögar bacalarına kadar getirilir. Bu rögar bacalarından yüksek emiş güçlü vakum sistemi ile emilerek tank içerisine aktarılır. Bu sistem sayesinde kanallar çevreye hiçbir zarar verilmeden ekonomik ve hızlı bir şekilde temizlenir.

KANAL GÖRÜNTÜLEME UYGULAMALARI
Alt yapılarda ortaya çıkan arızaların tespit edilebilmesi için, son teknoloji ürünü kanal görüntüleme sistemleri ve robotları kullanılmaktadır. Bu görüntüleme sistemleri ile, değişik çaplardaki kanalizasyon hatlarında ve 150mm’den 2000mm’ye kadar her tip borulardaki tüm problemleri tespit edilerek, yapılması gereken rehabilitasyon işlemlerine veriler oluşturulmakta ve temizlik sonrası görüntüleri çekilerek rapor halinde çözüm önerileri sunulmaktadır.

Alınan görüntüler DVD / CD formatında hazırlanmakta ve kanal görüntü rapor programlarımızla arıza tespitleri yapılarak detaylı ve fotoğraflı raporlar halinde yetkililere sunulmaktadır. Bu sayede aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.

KANALİZASYON HATLARININ GÖRÜNTÜLENMESİ YAĞMUR SUYU HATLARININ GÖRÜNTÜLENMESİ EVSEL BAĞLANTI VE BACA BAĞLANTILARI KONTROLÜ 200mm-2400mm ARASI HATLARIN TEMİZLİK KONTOLÜ VE ARIZA TESPİTİ KIRIK, ÇATLAK, ÇÖKME, CONTA KAYMASI, YANLIŞ BAĞLANTI ARIZALARI TESPİTİ BACALARIN GÖRÜNTÜLENMESİ HATLARIN EĞİM KONTROLÜ GÖRÜNTÜLENEN TÜM HATLARIN EN İNCE AYRINTISIYLA RAPORLANMASI.

Kanal Temizleme Videoları