Kanal Rehabilitasyon Hizmetleri - DKARE İnşaat
 


FREZELEME
 

Frezeleme nedir ?
Kanalların içerisinde ,kanal akışını engelleyip tıkanmalara yol açabilecek her türlü fazlalığın kanaldan kesilmesi. Bu fazlalıklar ne olabilir?
Künkleri birbirine bağlayan contalar,
Kanalların içlerine girmiş ağaç kökleri,
Kanalların içine girmiş PVC ev bağlantıları,
Kanal içerisinde zamanla kimyasal reaksiyona uğrayarak sertleşen malzemeler.

Freze Nasıl Çalışır ?
Aynı Kanal görüntüleme robotları gibi bir freze aracına bağlı bir robot,önünde bir kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır.Üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV - INSPECTION sistemi gibi olup,kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.


KAPLAMA
 

Kaplama hangi durumda yapılır?
Kanallarda TV Inspection yöntemi ile görüntü alan kameraların sunduğu görüntülerde,kanal içerisinde sızıntı yaratan bir çatlak yada yırtığa rastlanırsa ,böle bir durumda kanalın rehabilitasyona,yani kaplamaya ihtiyacı var demektir.

Kaplamanın uygulaması nasıldır ?
Yan bacalardan suyu by-pas edilen kanala bağlı baca üzerine kurulan iskeleden kanal içerisine kaplama malzemesi aktarılır.Aktarılan malzeme hava ile kurutularak kanala yapışması sağlanır.İşlem bittikten sonra freze aracı ile ev bağlantıları açılarak kanal kazıya gerek kalmaksızın rehabilite edilmiş olur.


 

Kanal Temizleme Videoları